Divokáduše.cz

Awen – posvátné spojení | nová píseň

Víte co je awen? Podle knihy Živá tradice druidů (Ema Restall Orr) je to posvátné spojení dvou bytostí. Třeba člověka a stromu, člověka a lesa. Je to krásný okamžik v časoprostoru, kdy s cítíme v sounáležitosti s druhou bytostí. Posvátné sdílení lásky. O tom i o mnohém další je má nová píseň Awen i tento článek. Pojďme se hezky po druidsku nechat inspirovat.

Awen totiž znamená také inspiraci. Mimo jiné se awen používá také jako mantra při rituálech. Zpívá se dlouhými táhlými tóny a každý z nich představuje napojení na něco jiného. Při zpěvu hlásky „a“ se spojujeme s nebesy nas námi, při zpěvu „we“ se zemí pod námi a při zpěvu „n“ se oba proudy propojují.

Právě tento zpěv můžete slyšet na začátku i konci mé nové písně Awen. Složila jsem ji před asi 3 roky v období, kdy zima přecházela do jara a já byla zamilovaná. V tu chvíli se mi před očima objevila scéna mladého ze zimy se probouzejícího Rohatého boha, který se hledá a nahání se svou milou. Awen v této písni znamená posvátné spojení muže a ženy, boha a bohyně.

Zpříjemněte si četbu poslechem písně:

Středová část symbolizuje přímo posvátné milování, splynutí dvou bytostí. Co tedy je tím vším myšleno? Kam až myšlenka awenu sahá? Co ve mě vyvolává? Co u toho napadne vás?

Mě u toho šimrá v břiše. Vybavím si krásu lásky a zamilovanosti. Té pravé, esenciální lásky. Krom jiného si vybavím tuto harmonii i sama v sobě – jako harmonie a zamilovanost vnitřní ženy a vnitřního muže. Když jdou spolu ruku v ruce, i já funguju krásně. Mé ženské kvality jsou ty, které rády vymýšlejí, jsou kreativní a umí odpočívat. Ale kdyby jen tak plynuly, nic by se samo od sebe neudálo. Mé mužské kvality jsou pak ty, které od rána do večera neunavně točí nahrávky, tvoří a stříhá videa a nedá si pokoj, dokud nedosáhne požadované  kvality. Je vaše vnitřní  žena a vnitřní muž v harmonii? Umíte využívat obě své části?

K awenu si dovolím sdílet části mého staršího článku Awen – druidská inspirace.

Awen je posvátný vztah. Posvátné propojení dvou duší. Když se totiž setká duše s duší, vzniká posvátná jiskra a inspirace. Je to ten čas, kdy meditujeme u stromu a on nám dovoluje vstoupit do jeho prostoru a my mu dovolujeme vstoupit do našeho intimního prostoru. Setkává se duše s duší a vzniká posvátná komunikace, vnitřní rozhovor. Je to spojení dvou různých duší – člověka s člověkem, člověka s přírodou, přírody s bytostí. To nejčistší přírodní spojení. A právě to je základem pro dobrý Awen, úrodná půda pro inspiraci.

Jak píše Emma Restal Orr ve své knize Živá tradice druidů Setkání duše s duší může být náročné, jelikož výjde najevo velká pravda o tom, kdo jsme. Je to přímo nahota duše. Však pouze prostřednictvím dokonalé důvěry se vyjeví jeden z nejnáročnějších prvků druidství – Awen. Je to postupné poznávání, otvírání se jeden druhému krůček po krůčku s obrovským riskem odhalení vlastní pravdy. V tomto procesu je třeba přistupovat jeden k druhému s úctou, čistým záměrem a souhlasem.

Odhalování vlastní pravdy je podle mě krásný proces, který nám vztahy umožňují. Poznáváme skrze ně samy sebe, pravdu o druhém, učíme se ji respektovat a nalézat co s námi v souladu je a co už není.

Výsledek obrázku pro awen symbolAwen má také svůj vlastní symbol. O jeho významu si můžete přečíst v původním článku.

Mantru Awen si můžete také sami zpívat pro harmonizaci. Užívá se také při skupinových rituálech, kdy se účastníci mohou držet za ruce, společně mantrovat (3x a vícekrát) a spojovat se tak s nebesy a zemí a společně v kruhu.

Říká se, že zvuk je prvním projevením nehmotného ducha ve hmotě. Hudba, tón, zvuk nejde chytit a není hmotný, přesto jej slyšíme. Vnímám, že má schopnost nás znova propojit s božským v nás. Posvátný zvuk awen si občas jen představuji v myšlenkách a posílám myšlenkově jeho poseství tam, kde potřbuji a kde může léčit a pomoci.

Zkuste si také zpívat awen, ať už reálně nebo v duchu. Můžete u toho zvednout ruce k nebi, když zpíváte „a“, poté je nasměrovat k zemi, když zpíváte „we“ a propojit před sebou nebo rozprostřít okolo středu těla, když zpíváte „n“ a propojujete obě energie.

Propojíte tak svou energii nebes – své průvodce na nebi, slunce, mužské vlastnosti + energii země – odkaz svých předků, šamanský svět zvířat, své hmotné tělo, ženské zemské vlastnosti. A to je posvátné spojení, posvátná harmonie. Awen vám také pomůže přivolat inspiraci, kterou potřebujete.

Tak ať už vás bude inspirovat má písnička nebo samotný awen, můžete se se mnou podělit o zážitek v komntářích nebo na facebooku.

Táňa Taliesi Ratajová
Divokaduse.cz
Více o mně  | Umělecké projekty  | Kontakt

Diskuze

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *