Divokáduše.cz

Jak se mění náš hlas v průběhu cyklu

Věděli jste, že sexuální hormony ovlivňují zvuk našeho ženského hlasu?

Podle výzkumu se pružnost hlasivek mění, jakmile hladina hormonů kolísá v různých fázích menstruačního cyklu.

Jakmile je žena ve svém období menstruace, jsou v těle zadržovány tekutiny, a to také v hlasovém aparátu. Hlas se tak stává více drsným a chraptivým.

Během dalšího týdne po menstruaci, v období panny, se hlas zvýší. Čím více se pak blížíte k ovulaci, tím více je váš hlas přitažlivější pro ostatní. Během ovulace – období matky – je tak ženský hlas nejpřitažlivější, nejvíce sexy a vyjadřuje nejvíce ženské síly.

Poté se váš hlas vrátí do své přirozené polohy, čistoty a lehkosti. Je to dáno hladinou estrogenu, která v období od menstruace do ovulace stoupá.

Po ovulaci, tedy v období kouzelnice, se hladina estrogenu snižuje, a hladina progesteronu zvyšuje a hlas se tak stává více monotónnější.

Vzhledem k tomu, že progesteron také pomáhá zadržovat tekutiny v těle, může vám připadat, že i v kouzelnici, ještě před menstruací, je náš hlas již nižší, podobně jako při samotné menstruaci.

Dá se to tedy shrnou tak, že při menstruaci je náš hlas nižší, drsný a chraptivější. Mě připadá více hlubší, sexy a napojený na sebe a své nitro, což je vlastně pro menstruraci typické (napojení na sebe).

Při ovulaci je pak vyšší, více sexy, hravý a melodický. Více reaguje na své okolí a mě připadá, že krásně zpívá a hraje si. Také je v něm více síly. (Já toho osobně využívám tak, že písničky nahrávám nejlépe v tomto období, kdy se hlasovému projevu nejvíce daří).

Tento poznatek jsem pro vás volně přeložila z mobilní aplikace Flo, kde můžete pod záložkou Insights najít další poznatky. Aplikace je celá v angličtině a ráda vám v budoucnu přeložím další zajímavosti do češtiny.

Aplikace Flo ke stažení. Klik!

Těším se na příště! Taliesi

Táňa Taliesi Ratajová
Divokaduse.cz
Více o mně  | Umělecké projekty  | Kontakt

Diskuze

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *