Divokáduše.cz

Krásná ovulace

Také se někdy v měsíci cítíte na nic a jindy zase docela fajn? Za oba tyhle časy vděčíme našemu tělu, které je, na rozdíl od mužského těla, v měsíci velmi proměnlivé.

V ovulaci se tak díky hladinám ženských hormonů cítíme vyrovnaněji, silněji, přitažlivěji a spokojeněji. Kéž by to tak bylo pořád, viďte? 🙂

Svůj krátký článek vám doplním o svou novou písničku. Pochází ze starší tvorby. Napsala jsem ji v Prokopském údolí, kde jsem se tenkrát v hloubi přírody cítila doopravdy dobře. Zpívám, že v krajině nalézám své pravé já. Teď už ale vím, že své pravé já nenajdu v žádné konkrétní krajině. Mohu se mu skrze různé krajiny přiblížit. Ale zatím byl v mé práci na sobě jediným pomocníkem čas, který mě věrně provází a vede za ruku. Ukazuje mi mé vlastní příběhy a v nich nacházím své části. A jedině svou vlastní prací na sobě a překonáváním překážek se můžeme cítit postupně líp a líp (třeba jako v té ovulaci 🙂 )

Písničku jsem nazpívala nejprve ve fázi kreativní – ve fázi zuřivé kouzelnice. Napadla mě krásná kytarová melodie, ale ze zpěvem jsem nebyla spokojená. Počkala jsem si tedy do fáze ovulace a nazpívala ji znova. Skrze to jsem poznala, že můj hlas je v ovulaci jiný, více hluboký a pro mě přitažlivý.

Je tomu tak, že s našimi fázemi se mění právě nejen psychický stav, ale také tón hlasu, váha, teplota těla a také jeho vůně. Všímáte si toho? Pozorujete změny ve svém těle? Může to být součástí vašeho každodenního pozorování změn v cyklu (třeba s kalendářem nebo mobilní aplikací).

Mé doporučení nakonec je: čeká vás něco důležitého? Důležitý výkon, zakázka, práce, schůzka s důležitou osobou, či jakákoli jiná výzva? Pokud je to možné naplánovat, udělejte tuto akci ve fázi ovulace. Budete se cítit více sebejistá, spokojená, uvolněná a komunikace vám půjde lépe.

Je dobré připomenout i zvýšenou chuť, kterou s sebou ovulace přináší. Může to být chuť nejen něco podniknout, realizovat nový projekt, užít si život, ale také se sbližovat a milovat. V tuto dobu je tedy dobré myslet na vlastní bezpečí, v případech jiných žen zase tuto fázi využít pro početí nebo prožití své sexuality, která bude v tuto dobu velmi líbivá, plynoucí a naplňující pro obě strany.

Nutno podotknout, že při braní antikoncepce je stav ženského těla jiný a klasickou přirozenou ovulaci nezažívá.

Na závěr doporučím mobilní aplikaci Flo (v angličtině), která vám bude kromě sledování cyklu doporučovat také krátké články právě o různých změnách ženského těla během cyklu. (Upozorním, že v každé aplikaci je třeba si začátek nového cyklu ručně zalogovat).

Loučím se. Taliesi
www.taliesi.com
www.instagram.com/taliesi
www.youtube.com/taliesi

Diskuze

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *