Divokáduše.cz

Nejen o sexualitě ve fázích ženy

Nedávno jsem měla rozhovor s kamarádkou na téma ženské cykličnosti a sexuality.

Než se dostanu k samotné sexualitě, co mi přišlo jako důležitá myšlenka, bylo objevení mé kamarádky, že pokud si žena v dané fázi, která je třeba pomalejší a potřebuje více odpočinku (fáze menstruační, vědma), dovolí doopravdy si odpočinout, celá fáze proběhne pohodověji, menstruace je méně bolestivá a na následující fázi panny je více připravena, může se více nadechnout a pojmout více nové energie.

Je to tak a stačí málo. Mnohdy toho sama nedbám a v poslední menstruační fázi jsem úplně zapomněla na důležitost stravy a odpočinku. Je to právě menstruace, kdy potřebujeme více vitamínů, hodně vody a hodně odpočinku. Na to vše jsem zapomněla a po pár dnech jsem chodila jako zombie. 🙂

Když si v dané fázi dovolíme prožít to, co po nás vyžaduje, půjde celý cyklus jako po másle a více nám dá. V jednom z článku ženských mystérií v magazínu Kolovrat kamarádka popisuje, že bolest při menstruaci probíhá třeba i právě proto, že naše tělo se dožaduje pozornosti. Cítíme bolest, abychom si těla všimly a abychom se aspoň na chvíli ponořily samy do sebe a napojily se na matku zemi.

Dovolme si odpočinek a cestu do sebe a do přírody ve fázi menstruace a celý cyklus půjde lépe a více nám dá. Dovolme si být společenské a roztančit se ve fázi panny. Dovolme si být s přáteli, opečovávat partnera a tvořit ve fázi matky a dovolme si být nespoutané fúrie a pořádně si zatancujme v divoké fázi kouzelnice.

Stejně jako se mění potřeby těla a duše, mění se i sexualita. Vy a váš partner proto můžete během cyklu poznat 4 různé milenky v jedné ženě. 🙂 Já sama sexualitu v ženských fázích teprve objevuji a mnohem směrodatnější než vlastní pozorování jsou pro mě reakce mého muže, který si změn mých hormonů a vyzařování velmi všímá.

Ve fázi panny můžeme očekávat sexualitu mladistvou a flirtující.

Žena má mnohem větší chuť se postavit vedle svého partnera a jít po jeho boku, blbnout s ním a předvádět se. Je to vhodná doba zkoušet nové a dobrodružné techniky, žena tomu bude pravděpodobně nakloněna. Důležité je podat jí to tak, aby jí to lákalo a zároveň respektovat její hranice. Sexualita tak může být neobvykle hravá, rychlá a plná smíchu.

Ve fázi matky (ovulace) můžeme v sexu zažít jedno z nejúžasnějších spojení.

Žena má v tuto chvíli nejvíce energie a a také nejsilnější prožívání a to se může přenést v sexuálním spojení na svého muže, který se tak díky ní může napojit na velký zdroj energie a to může povznést celý pár do nové další roviny. Sexuální praktiky mohou zůstat u tradičních technik, jejich síla však bude mnohem větší. Ve fázi matky kromě tohoto darujícího aspektu energie má žena i velkou tendenci péče o partnera. Sexuální prožitky tak mohou být nakloněny ve prospěch muže a ženě to může udělat neskutečnou radost, jelikož její potřeba péče o druhé bude naplněna.

Úplně naopak je tomu v dalších fázích kouzelnice a vědmy.

 

Především ve fázi kouzelnice se chce žena vyřádit a jde jí hlavně o vlastní uspokojení.

Hormony, pocity a energie ženou šijou a ona mnohdy neví, co si s tím vším počít. Návaly energií a emocí se propustit tancem, vařením, kreativitou…nebo sexem. Ženu může být divoká a zuřivá, ale hlavně svá. Je to fáze, kdy se dá objevovat nové, ale používat i to známé a fungující, hlavně, aby byla uspokojená žena!

Chcete divošku? Ve fázi kouzelnici ji máte mít. Ale pozor na ni, může vás to stát holý zadek a možná se bude chtít vyřádit i na vás. V této fázi je vhodné své ženě vyhovět, uspokojit ji nebo ji nechat na pokoji. V téhle fázi se může stát cokoli.

Vědma – fáze klidu a spirituálních vhledů pro oba partnery

Vědma. Vzpomínám si na zážitky v fáze vědmy a spíše než sex a milování připomínaly dlouhé tantrické meditace. Je to právě fáze vědmy, kdy se žena z klasických vln ladí až na ty nejpomalejší a nejhlubší delta mozkové vlny. Je v neustálé meditaci a napojení na moudrost. A při sexuálním spojení může tuto moudrost zpřístupnit i svému muži. V této fázi se poohlédněte po knihách kámasútry a příruček milování a místo zuřivého sexu si dejte nejprve společné naladění například ve formě společné koupele. Každý dobře provedený krok pomalé předehry vám přilije do ohně vášně pro následující milování. To může provázet společná meditace, dlouhé dívání se do očí nebo noční filozofování o životě. Každý okamžik milování ve fázi vědmy je jako ochutnání kousku moudrosti duše.

Mnoho žen má ze sexu při menstruaci obavy. Naštěstí fáze vědmy trvá cca 7 dní a krvácení probíhá jen 4-5 na začátku této fáze. Takže vždy to jde zvládnout i bez krvavých dnů. Vím, že mnoha ženám to připadá nechutné, ale můj názor je takový, že krvácení je součástí ženy a jejího těla a stejně tak zkušenosti ženy i muže společně. Já se milování při krvácení nikdy nebála, není to zas tak strašné, jak se může zdát a stačilo to jen zkusit. Některé filozofické systémy dokonce považují milování s menstruující ženou za posvátné a tak to vnímám i já.

Ve fázi vědmy vrací muž to, co mu darující a pečující žena mohla dát ve fázi matky. Nyní je ona ta, která potřebuje péči, lásku a energii. Bude chtít být hodně v sobě a proto je dobré jí to dopřát a v těch společných momentech jí může stačit, že tady muž bude pro ni, že ji pohladí nebo políbí před spaním.

 

Táňa Taliesi Ratajová
Divokaduse.cz
Více o mně  | Umělecké projekty  | Kontakt

Diskuze

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *