Posvátná ženská cykličnost

Posvátná ženská cykličnost (+vedená audio meditace)
Jako ženy se točíme v cyklech. V cyklech Matky země, které nám byly od přírody dány. Přečtěte si více o 4 ženských fázích z pohledu přírodní spirituality.
Přečíst celé
Žena v rytmech těla – video o ženské cykličnosti
V tomto videu vám představím 4 ženské fáze jak je vnímám já. Video je provázeno mými novými kresbami, které můžete později vidět i v připravovaném e-booku.
Přečíst celé
Nejen o sexualitě ve fázích ženy
Nedávno jsem měla rozhovor s kamarádkou na téma ženské cykličnosti a sexuality. Jak ovlivňuje menstruační cyklus náš vztah k sexualitě? Můj pohled najdete zde.
Přečíst celé
Video o ženských cyklech
Jedno z mých prvních videí shrnuje mou půlroční cestu ve studiu ženských cyklů. K povídání o fázích jsou použila cyklickou mandalku, kterou jsem namalovala.
Přečíst celé
Mandala ženské cykličnosti
Technikou digitální malby jsem vytvořila tuto mandalu ženské cykličnosti. Podívat se na ni a také objednat, můžete zde.
Přečíst celé
Ženské cykly ve fázích měsíce
Vliv měsíce může mít na naše ženské cykly nemalý vliv, především, co se týká intenzity prožitku dané fáze. Již jsem zjistila, že úplněk fázi, kterou procházím zintenzivňuje a nov ji zase umírňuje. Co se za tím vším skrývá dál?
Přečíst celé
Tabulka ženských fází
Pro jednoduchý přehled o ženském cyklu jsem připravila tuto tabulku korespondencí. Můžete v ní najít souvislosti ženských fází s božstvy, ambicemi, náladami, aktivitou či měsícem.
Přečíst celé
Ženské cykly 1 – Menstruační (reflektivní) fáze – Vědma
Jak pro mě může být užitečná taková fáze jako zrovna menstruace? Trvalo mi dlouho než jsem si osvojila její přednosti. Jaké to jsou? To a více se dočtete zde.
Přečíst celé
Ženské cykly 2 – předovulační (dynamická) fáze – Panna
Fáze panny. Příval nové energie, žena je jako samo jaro. Hormony jsou na vzestupu. Jaké další schopnosti a možnosti nám tato fáze přináší?
Přečíst celé
Ženské cykly 3 – ovulační (expresivní) fáze – Matka
Ovulační fáze, fáze matky. Žena doslova září, překypuje energií a nebojí se vyjádřit své pravé emoce. Rozdává se, je mateřská a pečující. Dá se těchto schopností využít i jinak? To si přečtěte zde.
Přečíst celé
Ženské cykly 4 – Předmenstruační (kreativní) fáze – Kouzelnice
Dalším cyklem, který si představíme je fáze kreativní, předmenstruační. Z této fáze jsem byla hodně vyděšená, než jsem však díky knize Cyklická žena pochopila její úžasné přínosy a pochopila, proč ji autorka nazvala právě fází kreativní.
Přečíst celé
Vliv měsíce na ženský cyklus
Nedávno jsem se probudila a cítila jsem se velmi unavená po své menstruační fázi. Podívám se na kalendář a dle něj bych už dávno měla být v dynamické fázi a cítit novou energii. Musí být nov, napadlo mě. Jaký vliv má na naše fáze vliv nov a úplněk?
Přečíst celé
Lunární omalovánka a pozorovací kalendář pro ženy
Když jsem začala pracovat se 4 fázemi menstruačního cyklu podle knihy Mirandy Gray Rudý měsíc, napadlo mě, že by bylo fajn mít nějaký kalendář, který bych mohla svému okolí dát najevo, ve které fázi se zrovna já nacházím. Jak mé tvoření dopadlo? Podívejte se zde.
Přečíst celé
Plánovací list pro ženy
Vytvořila jsem si plánovací list pro každý svůj cyklus v roce. Řekla jsem si, že by byla škoda ho s vámi nesdílet, překreslila jsem jej tedy do digitální podoby a níže ho najdete ke stažení.
Přečíst celé
Knihy a aplikace pro cyklické ženy
Zde jsou knihy, které mi při studiu ženské spirituality daly nejvíce. Také jsem prozkoumala pár aplikací pro sledování cyklu.   The Flow Perfektní aplikace navržená právě pro projekt Mirandy Gray. Používá stejné termíny jako v knize Cyklická žena. Aplikace je v angličtině. Ukazuje přesný den vaší fáze, pro začátek nové si vždy musíte kliknout. Ukazuje ovulační dny (oranžová)
Přečíst celé
Jak souvisí ženský cyklus se sexualitou?
Ve svém základu jsme savci. Čím dál tím více vnímám své tělo a jeho projevy jako živočišnou záležitost, jako bych si sama o sobě četla v učebnici přírodopisu. Když se podívám na živočišný svět, vše v něm jako nálady, stěhování, potřeby jsou řízeny sexualitou a rozmnožovacím pudem...
Přečíst celé
Kruhy vlivů na ženský cyklus
Není to přece jen menstruační cyklus, který určuje náš fyziologický stav. Časem zjistíme, že ač jsme v produktivní fázi, třeba se nám nic nechce. Ač je menstuační cyklus velikým ukazatelem našeho stavu, není to jen on, kdo určuje, co se s námi děje...
Přečíst celé
Omalovánka a kalendář
Zanechat ohlas
Ohlas

Je zde něco, co se Vám líbí, co Vám pomohlo a rádi byste se o to podělili? Budu vděčná za Váš ohlas! Děkuji

Napište mi

Jde něco, co byste zde chtěli vidět? Máte nápady, připomínky nebo otázky? Ráda se s Vámi spojím nebo jen tak popovídám. 🙂

 

Napište mi na tana@divokaduse.cz

 

Táňa