Vhled o vodě, muži a ženě

Svůj článek o elementu vody bych ráda sdílela prostřednictvím snu.

Tu noc jsem poprosila své spřízněné bytosti, aby mi ukázaly, co zrovna potřebuji vědět a naučit se. V tuto dobu také začínám ve svém druidském studiu kapitoly o elementu vody. Zdálo se mi toto:

Já a parta přátel a kolegů jsme se potulovali po louce/poli, hledali jsme tam nějaké vykopávky. Našli jsme staré ruiny nějaké keltské vesnice. Všude okolo byly rozbité hliněné sochy představující keltské triquetry. Najednou začalo pršet a déšť nám znemožňoval dále pokrčovat ve výzkumu. Já tušila, že můj úkol je vodu přijmout, naladit se na ni a nějak déšť zastavit.

Ostatní se schovali a já se postavila doprostřed pole, nechala jsem na sebe nepříjemný liják padat, ač to bylo velmi nepříjemné. Ladila jsem se na vodu, dívala se na déšť.

Najednou ke mně přišel muž, jeden z členů naší výpravy a postavil se za mě a také jako já rozpřáhl ruce. V tu chvíli se mi vše ukázalo a já vše pochopila. Najednou jsem se cítila součástí celku, věděla jsem, že společně s ním jsem celá a že tak je to přirozené a správné. Normálně jsem jen část celku, polovina duše. A jakmile přišel muž, aktivoval esenci samotné vody skrze mně. Moudrost vody ke mně promluvila.

„Voda je aktivní ženský živel. V porovnání se zemí, která je pasivní ženský živel a produkuje nekonečné působení pořád dokola (tlení, hnití, výživu, růst i smrt), voda je ta, která začíná akci a způsobuje změnu. Voda je však aktivována mužskou energií a tím se může stát aktivní i pro ženu a způsobit skrze ni změnu. Voda je jako mužské sémě, aktivuje život, je vodou, která aktivuje a dává schopnost aktivovat dalším bytostem a věcem. Dává schopnost života.‘‘

Jakmile jsem toto pochopila, mohla jsem komunikovat s vodou, souznít s ní a poprosit také, aby přestalo pršet. A to se v mém snu i stalo.

Tento vhled jsem si snažila zapamatovat až do rána a také jsem si jej zapamatovala. Největší poučení pro mě zde je, že voda není pro ženu pasivní, jak jsem si myslela. Ale aktivní, a to za předpokladu, že ji aktivuje muž. Voda je pak pro ženu aktivní a může být nástrojem změny. Stejně tak jako se rodí nový život, muž aktivuje plod a žena a její voda ho dále živí a nosí.

Velkým zážitkem pro mě bylo spojení s mužem, kdy jsem pochopila, že všech svých lidských nástrojů můžeme využít jen jako spojení polarit muže a ženy. Jako by žena i muž byly poloviny jedné duše. Samostatný a nezávislý život je možný i bez této druhé části duše, je však velmi důležité s touto druhou polovinou našeho lidství spolupracovat.

 

  • WordPress
  • Facebook
  • Google Plus

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zanechat ohlas
Ohlas

Je zde něco, co se Vám líbí, co Vám pomohlo a rádi byste se o to podělili? Budu vděčná za Váš ohlas! Děkuji

Napište mi

Jde něco, co byste zde chtěli vidět? Máte nápady, připomínky nebo otázky? Ráda se s Vámi spojím nebo jen tak popovídám. 🙂

 

Napište mi na tana@divokaduse.cz

 

Táňa