Divokáduše.cz

Vliv měsíce na ženský cyklus

Nedávno jsem se probudila a cítila jsem se velmi unavená po své menstruační fázi. Podívám se na kalendář a dle něj bych už dávno měla být v dynamické fázi a cítit novou energii. Místo toho jsem se stále cítila unavená a bez chuti. Musí být nov, napadlo mě.

A bylo to tak. Byl nov. Hned jsem si vzpomněla i na nedávnou událost, kdy má kreativní fáze přišla dříve a já tvořila více než týden v kuse. Tenkrát byl úplněk.

Měsíc má moc hýbat vodu. Co teprve dokáže s námi a naším tělem 🙂

ÚPLNĚK aktuální fázi, kterou procházíte, zesílí. Její projevy budou silnější a možná také přijde dříve.

NOV aktuální fázi natáhne, prodlouží a je možné, že její projevy budou potlačené. Skončí později a potlačí následnou fázi. Po skončení novu se jako dorůstající měsíc přivalí ve vlně následující fáze.

Měsíc je těleso studované po staletí v duchovních a magických tradicích. V esoterních uměních se více používá pojem Luna. Díky pozorování své fáze si můžete zjistit, jaký vliv má úplněk a nov na vás.

Nejpřirozenější stav je, když se jednou za čas ovulační fáze projeví při úplňku a nov při menstruaci, jelikož toto jsou asociace sobě rovné (ovulace – úplněk, menstruace – nov). Miranda Gray nazývá toto rozpoložení fází Bílého měsíce. Fáze Rudého měsíce znamená, že ovulace probíhá z novu a menstruace při úplňku.

V ideálním světě a těle by probíhala určitá fáze pokaždé se stejnou fází měsíce. Ve skutečnosti je tomu však jinak a fáze luny se v rámci menstruačního cyklu posouvají. Po nějakou dobu jsou oba cykly synchronní, ale za nějaký čas se promění. Více o tom si můžete přečíst v článku Ženské cykly a fáze měsíce.

Táňa Taliesi Ratajová
Divokaduse.cz
Více o mně  | Umělecké projekty  | Kontakt

Diskuze

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *