Divokáduše.cz

Ženské cykly v partnerství * pro ženy i muže

Líbí se mi, když se můj partner vyzná v mém cyklu a fázích, kterými procházím. Občas mi napíše: „Jak se máš, vědmičko?“ když jsem ve fázi menstruace. Jindy mi řekne: „Ty jsi takový fajn parťák, když jsi v panně.“ V matce zase oba cítíme velkou náklonnost k tomu druhému.

Tento článek bude o mé zkušenosti. O tom, jak já prožívám ženské fáze v mém partnerství, a co si mi na tom líbí a čemu jsem se naučila vyvarovat. Třeba to bude inspirovat i vás. Jak to máte vy mi můžete napsat v komentářích. 🙂

Základní inspirační články k jednotlivým fázím najdete zde: Čtyři fáze ženy

„Vědmička…“

Začnu s fází vědmy, menstruační fází, která je pro mě nejnáročnější. V partnerství se nejvíce projevuje touhou ženy se sblížit. Připadám si velmi citová a zranitelná. Občas sama sebe přistihnu, jak píšu partnerovi, že mi chybí, chci pohladit a schoulit se u něj. Je to čas, kdy žena hledá útočiště a to nejvíce právě u partnera, toho, kdo jí je nejblíže a kdo ji může ukonejšit. V jiných fázích, tak rozcitlivělá nejsem. Mám potřebu slyšet od mého partnera jeho projevy citů a lásky. Proto je dobré, když má i muž toto na vědomí a ve fázi vědmy zahrne zranitelnou a unavenou ženu láskou, péčí a poskytne ji svou otevřenou náruč. Je to nejlepší čas rozmazlit si svou „vědmičku“, která to moc potřebuje.
Dále se mi v této fázi líbí respekt mého partnera k mé nižší fyzické zdatnosti – když máme třeba jít na výlet, zvážíme jestli to má být celodenní výšlap nebo jen malá procházka. Vždy vybereme tu variantu, kterou zvládnu nejlépe.
Síla páru: K čemu můžou oba dva v páru využít sílu vědmy? Žena je touto dobou ve své moudrosti, klidu a plyne tak nějak pomaleji a rozvážněji. Využijte toto ke společným vhledům a poradám, nejen například o budoucnosti páru, ale i jedince. Muži, v tuto chvíli vám žena může být takovou osobní vědmou a rádcem, poskytnout informace navnímané přímo z hlubin ženské moudrosti.

Panna

Ve fázi panny jsme spíše dva přátelé, parťáci než romantičtí milenci. Avšak mileneckému životu umí fáze panny také dodat novou šťávu – přečtěte si v článku Sexualita ve fázích ženy. Řekla bych, že v panně jsem blíže partnerově mužskému světu a jeho uvažování a on to pozná.
On si však v této fázi občas ztěžuje, že jsem málo nacítěná a navnímaná. Žena je totiž ve své rozumové síle. Já naprosto přestávám myslet romanticky jako tomu bylo u fáze vědmy. Představa, že jsem předtím potřebovala obejmout a uklidnit se mi zdá zpětně divná. „Já přece mám svou sílu,“ našeptává mi má vnitřní panna. Cítím se, že svého muže nepotřebuji, že vše zvládnu sama. Je to až takový pocit „nelez mi do zelí“. Není divu, že žena tak působím trochu odděleně z páru a chovám se více jako individualistka. Je to ta fáze, kdy se jako žena ráda ujmu mapy, volantu nebo plánování společných chvil.
K čemu tuto fázi v partnerství využít? Ženu v této fázi lehce nadchnete a bude otevřená novým nápadům a plánování. Je to ten nejlepší čas právě společně něco naplánovat a určit si. A pokud bude chtít žena v této fázi převzít otěže, nemějte jí to za zlé, nechte ji, upozorňujte ji něžně nebo si počkejte na fázi matky, kdy budete po boku vlídné ženy.


Matka

Fázi matky mám v partnerství moc ráda. Je to celkově klidnější a nejvíce pohodová fáze. Mám v ní chuť dávat, mazlit se a hladit partnera. Jen tak, bez nároků na zpětnou vazbu. Mám chuť prožívat své hygge, štěstí a pohodu. Jen tak se spolu válet na sluníčku nebo na pláži, vyrazit na výlet a obdivovat společně krásy přírody. Mít někoho milovaného po mém boku, kdo dává prožitkům ještě větší rozměr.
V partnerství se dá tato fáze využít jakkoli. V této fázi mi nevadí větší společnost (na rozdíl od fáze kouzelnice a vědmy, kdy jsem raději sama nebo jen s těmi nejbližšími). Fajn nápad je tedy vyrazit společně někam s přáteli a rodinou.
Pro nás je to hlavně znamením ovulace, a dáváme si tedy větší pozor. Naopak pro páry plánující rodinu je pak toto velmi příhodná fáze a to nejen na početí, ale také i na komunikaci ohledně rodiny a jejího plánování.
Já ji prožívám i jako fázi namlouvání, dvoření a obdarovávání.

Kouzelnice

Kouzelnice je ošemetná, kousavá nálada, zároveň je to fáze akce. V partnerském vztahu v této fázi páchám nejvíce škody a toho občas lituji. Mám tendenci zlobit se na partnera. Jsem vděčná za jeho trpělivost a pochopení a své výbuchy pak omlouvám slovy jako „no, to tak kouzelnice“. To ovšem není řešení, tím je si své nálady nacítit a v sobě si určit co doopravdy patří jen mně a co nám oběma. Některé věci totiž nejsou jen záležitostí ženy a jejich nálad, ale obou partnerů a fáze kouzelnice zde může pomoci dát věci do pohybu. Někdy totiž takové „vyvolání větru“ nebo „vysršení ohně“ pomůže záležitosti mezi dvěma lidmi pěkně vyčistit a z hádky se tak může stát vyříkávání a potřebná komunikace, která vede k posunu. Tak to bylo i mezi námi. Když už se schylovalo opět k ošklivému konci a završení, má vnitřní čarodějná saň se nebála postavit si hlavu a pěkně se pohádat, obhájit si svou a ukázat vlastní subjektivní pravdu, kterou ten druhý nezná, my si jen myslíme, že ji zná.
Síla páru – vybouření a kreativní síla ženy se dá využít i ku prospěchu oběma. Jak bych využila poslední kapky této zuřivé magicko-ženské energie já? Je dobré, aby se tato energie vyčerpala co nejvíce (je to vlastně nezúrodněná plodivá energie matky a ovulace). Já bych vyrazila na společný náročný výlet, po kterém padnu krásně únavou, dala si víno na kopci, prožívala romantiku, pomalovala se navzájem barvami nebo si pohrála s touto ohnivou energií na milostné půdě. Jelikož je to i fáze kreativní a máte spolu třeba společný projekt, právě toto je to období, kdy bude žena přicházet s nápady, které dají projektu ten správný šmrnc.

Závěrem

Myslím, že nejdůležitější je ženské energie se nebát, ale přijímat ji. Nese s sebou jak ovoce, tak i temné stránky. Takové, které jsou až černým archetypem, zapovězenou Lilith nebo Černou Madonou, zemitou úrodnou půdou. V řeči symbolů je vlastně žena černá půda – v jejím lůně je tma tak jako v Matce zemi. A muž je ten paprsek, to slunce, které na matku zemi svítí, oplodňuje zemi, vstupuje do ženy. Žádný z těch prvků není nadřazen tomu druhému a ani jeden nemůže přejímat zodpovědnost za toho druhého. Harmonicky se doplňují.

Pro teď se loučím a vyrážím tvořit. Nezapomeňte sledovat můj

Youtube Kanál

kde pro vás připravuji nové písničky právě na téma partnerství nebo ženskosti.
Krásné jarní dny a krásné oslavy Beltainu, svátku lásky a plodivosti!

Táňa Taliesi Ratajová
Divokaduse.cz
Více o mně  | Umělecké projekty  | Kontakt


Diskuze

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *