Točíme se v rytmu těla a přírody...

Jak pracovat s Lunární omalovánkou?

Omalovánka zobrazuje 4 fáze ženského menstruačního cyklu. V jednom menstruačním cyklu počítáme dny od 1 do 28 (případně více, pokud tvůj cyklus trvá déle). Den číslo 1 je první den menstruace. Tím začíná fáze Vědmy. Další fáze se nazývají Panna, Matka, Kouzelnice. 

Tento koncept vychází z knih Mirandy Gray – Rudý měsíc a Cyklická žena. Jednotlivé fáze se střídají zhruba po týdnu. Popis jednotlivých fází a jejich výhod najdeš pod omalovánkou.

Tuto omalovánku jsem vytvořila pro tebe, aby sis ji mohla vyvěsit do pokoje, na nástěnku, na ledničku. Ta strana omalovánky, kterou dáš nahoru, je tvá aktuální fáze. Tím máš na vědomí ty i tvé okolí v jaké fázi zrovna jsi a tomu mohla přizpůsobit své činnosti a využít tak ty nejvhodnější dary dané fáze. Omalovánku si stáhni, vytiskni a vymaluj a dole si přečti víc. : )

Součástí je i menstruační kalendář, kde si můžeš zapsat počítání svého cyklu, datum a dané nálady, které tě provázejí. Věř mi, že takto pozorovat svůj cyklus je skutečně dobrodružný a objevný zážitek. : )

ČTYŘI FÁZE ŽENSKÉHO MENSTRUAČNÍHO CYKLU

Vědma

Čas menstruace, kdy se cítíš unavená a zpomalená. Je to vhodný čas na meditaci a odpočinek a obrácení se do sebe. Tělo i mysl odplavují staré a nepotřebné energie z předešlého období a čistí se. Je vhodné hodně pít a dopřát si čas jen pro sebe.

Fáze Vědmy nastává 1. – 7. den menstruačního cyklu

Panna

Čas zotavení a příchodu nové energie, tělo je pružnější a pohyblivější. Máme čerstvou sílu a nové nápady. Umíš analyzovat a a plánovat. V tomto období jsi zaměřené na sebe a své cíle a máš motivaci jich dosahovat. Konec období panny a začátek období matky probíhá také období ovulace, kdy máš hodně tvořivé a smyslné energie pro své projekty a blízké.

Fáze Panny nastává 8. – 14. den menstruačního cyklu

Matka

Ve fázi Matky jsi na vrcholu svých psychických i fyzických sil. Je to vhodný čas k realizaci tvých přání a naplňování cílů. Soustředěnost do sebe je vystřídaná zájmem o okolní svět a naše nejbližší. Je to čas soucitu, pospolitosti a chozením do společnosti. Je to plodné období, které můžeš využít k tvoření projektů, nápadů a společenských vztahů.

Fáze Matky nastává 15. – 21. den menstruačního cyklu

Kouzelnice

Je to fáze, kdy chce veškerá zbylá energie ven. Proudí tebou emoce a tvořivá i zuřivá energie. Jsi jako rozjetý vlak, s ničím si nebereš servítky. Svou energii vlož do dokončování projektů a cílů a do tvoření – malování, tancování, uklízení. Pravuj se svými stíny a pomalu se obracej do sebe. Již brzy tě opět zklidní fáze Vědmy.

Fáze Kouzelnice nastává 22. – 28. den menstruačního cyklu

Pokud chceš, můžeš mi poslat libovolný příspěvek jako poděkování za materiály zdarma a podpořit tak mou tvorbu. ♥️

Poslat příspěvek

Komentovat

Tyto stránky používají cookies, aby Ti nabídly lepší zážitek z prohlížení. Prohlížením tohoto webu souhlasíš s použitím cookies.