Co pro mě znamená Divoká duše? Je to nejen název mého projektu, je to i pojem, který sahá mnohem hlouběji.

Divoká duše pro mě znamená poetický název esence a odstínu mé duše. Kdybych ji viděla v barvách, má v sobě tmavě zelenou symbolizující hustý les a růžovou symbolizující lásku. Divokost pro mě znamená lásku k přírodě a vytváření individuálního vztahu s ní. A to nejen s přírodou vnější, ale také s mou vnitřní krajinou, sama se sebou.

Divoká duše je ta část naší duše, kterou máme všichni. Někdo ji má projevenou více a někdo méně. Je to ta, o kterou bychom měli pečovat jako o květinu. A každý jí ve svém vlastním slovníku určitě říká jinak.

Je to ta naše část, která nás vede do vlastních hlubin, k moudrosti. Nutí nás čelit vlastním strachům a překonávat je, vede nás k větší svobodě a sebevyjádření. Podle toho, o co v daném čase zrovna usilujeme.

V momentě, kdy jsem se rozhodla vytvářet stránky Divoká duše, učinila jsem i rozhodnutí sama v sobě, že se budu věnovat svému rozvoji a zkoumat svou vlastní Divokou duši. A také nalézat další Divoké duše, vytvářet a sdílet s nimi nové příběhy na této cestě. Takové duše, které jsou na podobné vlně jako já. A také jsem se rozhodla, že to bude dobrodružná cesta. 

Protože cesta sám za sebou má být vždy dobrodružná a neobyčejná cesta. Taková zkušenost vykonávaná z radosti z tvoření a prožívání svého vztahu sám se sebou, se svými spřízněnými lidmi i duchovními průvodci. 

Takové rozhodnutí v člověku otevře zábrany, které mu v tom brání. A díky tomu se na ně může zaměřit a co nejlépe je i uvolnit. Protože co člověk chce, to ho vede dál. A taková cesta ukáže dveře zavřené i dveře otevřené a také klíče k nim.

Tak to jsem já. Divoká duše. Na dobrodružné pouti sama za sebou. Kdo se přidá ke mě přidá na této plavbě? Kdo v sobě objeví také kousek Divoké duše a kdo už ho v sobě má a hluboce prožívá? Věřím, že to se brzy dozvím a že takových průzkumníku je na světě víc. 🙂

Hlubina mé vlastní duše je prožívání přírodní spirituality a tvoření. Ale hlavně prožívání té každodenní spirituality, kdy žasnu nad krásou řeky, odstínu slunce v mracích nebo si užívám společné chvíle s přáteli. Tématem stránek jsou spiritualita, mé objevování na cestě ženy a cestování vnější i vnitřní – tedy po krásách krajiny, ale také to šamanské a duchovní. Další témata se postupně rozvinou jako okvětní lístky lotosu ve svém správném tempu.

Loučím se a dopisuji první stránku tohoto nového příběhu Divoké duše.
A jaká je vaše Divoká duše? Co pro vás znamená a jaké je její hlubina?


Fotografie v článku jsou z mé tvorby. Na mé umělecké projekty můžete kouknout tady, hudbu si poslechnout tady a připojit se k nám na FB tady! 🙂 Máte nápad na spolupráci, článek, spolutvoření? Napište mi.

Tanya Taliesi Ratajová
YT | IG | FB | WEB

Divoká duše
IG | FB | WEB

Komentovat

Tyto stránky používají cookies, aby Ti nabídly lepší zážitek z prohlížení. Prohlížením tohoto webu souhlasíš s použitím cookies.