Rozhodla jsem se napsat článek o aspektu Černé Lilith ve Štíru. Je to i mé znamení a už nějakou dobu s černou Lilith ve svém duchovním životě pracuji. A budu psát právě o Štíru, protože jej znám sama od sebe nejlépe a je to výstižné zosobnění Černé Lilith.

Černá Lilith je náš vnitřní démon, náš stín. Mají ji ženy i muži. Dá se jednoduše vypočítat online podle data a místa narození. Černá Lilith ukazuje ty části nás samých, se kterými se třeba pereme. Tam, kde sami sebe neumím úplně pochopit a které nám ostatní lidé mohou zrcadlit jako konflikt. Je to místo, na které se občas bojíme posvítit.

Já se Černé Lilith začala věnovat, protože jsem nerozuměla sama sobě. Díky tomu, že znám své Lilití znamení si rozumím trochu lépe.

Štír umí otrávit, umí uštknout.

Lidi s Černou Lilith ve Štíru mají jako jedno z hlavních témat manipulaci, léčení, svůdnost a magnetičnost. To vše může být velké prokletí, nebo i velký dar, protože Štír je také plný pochopení a umí se dostat hluboko do duše a pokud své dary nevyužije k manipulaci, může je použít k léčení.

Ve svých začátcích ve vztazích jsem měla velké problémy s horkými emocemi, žárem, ohněm, který se projevoval někdy jako žárlivost, jindy jako stavění si dramat a příběhů. Nyní se snažím pracovat se vztahy mnohem otevřeněji. Černá Lilith ve Štíru miluje horlivě, pečlivě a hluboce. Miluje na 300 procent a stejně tak miluje i dlouho potom, co láska odejde.  Setrvává dlouho. A stejně umí silně nenávidět. Stejně tak má v sobě i klíč k léčení. Když se spojím se svou Černou Lilith, je v ní i síla vše překonat. Štír může přinést hodně negativní témata a umí je vynést na světlo.

Jedním z neduhů Štíra je, že buď je u něj jasné ano nebo ne. Není nic mezitím. To samotné vybízí právě naopak k tomu hledat hloubku a spektrum mezi tím. Je jen povrchní chodit mezi černým a bílým. Mě samotnou to ve vztazích naučilo dávat svobodu, komunikovat své potřeby, proto abych je vyjádřila já a aby mě v tom bylo dobře. To, že jsem se rozhodla nebruslit mezi dvěma možnostmi mi dalo schopnost být upřímná k sobě i ostatním a komunikovat i ty odstíny vztahů, které nejsou hned zřejmé.

Lilith ve Štíru má tendenci k manipulaci a to z obou stran.

Manipuluje (sebe i ostatní) nebo je manipulován. Takový člověk je hodně náchylný k tomu nechat se zatáhnout do situací, kde není plně projevený, kde je spoutaný a je mu bezpečně. Přitom mu v tom není dobře. A přesně tento pocit je pak odraz štíří Lilith, která má ve své hloubce předpoklady ke svobodnému a projevenému životu. 

Já jsem se ocitla ve vztahu s manipulativním člověkem, kde jsem přišla o svou sílu a nechala svobodu zajít až za své hranice v podobě lží a podvádění. Nebo jsem se setkala s manipulativním vedoucím v práci. Ale jelikož jsem měla už předchozí zkušenost, v práci jsem vše vynesla na světlo a celou situaci vykomunikovala. Pokud i vy máte v životě takovou zkušenost, určitě se za to na sebe nezlobte. Je to cenná lekce a pomůže vám rozpoznat hranice manipulace a chovat se k druhým lidem férově.

Lidé s Lilith ve Štíru umí vidět do hloubky věcí. Umí vidět i to, kde se andělé bojí pohlédnout. Umí se bavit o tématech spojenými se smrtí, negacemi, intrikami. Umí pojmout hodně temnoty. Je to doslova to, co Lilith sytí. U mě se to projevuje jako zájem například o terapie, kde se mohu ponořit do bolestí z minulosti a uvolnit je. U někoho se tento aspekt může projevit jako láska k tvořivosti, kde projeví své hluboké emoce. 

Zkusili jste vyjádřit své emoce na plátno? Já jsem nedávno dokončila sérii obrazů, kde jsem vyjádřila jeden příběh emocí a dala ho na plátno. Obrazy se jmenují třeba Tabu, Vesmírná jóni nebo Spojení. Vyjadřují samotu v noci, sexuální touhu nebo odloučení. Všem obrazům jsem dala hezkou energii v podobě zlatých a stříbrných linek, abych i ty smutné a nenaplněné emoce zkrášlila.

Štír umí jít do hloubky.

Umí hodně zranit nejen ostatní, ale i sebe. Také jsem nyní mnohem více v kontaktu se svou zranitelností. Občas pochybuji, ale zatím se mi vždy vyplatilo jednat upřímně a ukázat i svou zranitelnost. Jen je důležité mít kolem sebe ty správné lidi a věřím, že i přijetí temné stránky nám pomůže je rozpoznat nebo si vztahy nastavit.

Posledním prvkem Lilith ve Štíru je pak sexualita.

Máme kolem sebe přirozeně zajímavou a magnetickou energii. Umíme k sobě lidi přitahovat nebo cítit také silnou touhu až závislost a posedlost k někomu druhému. Štíři dostali do vínku šarm a svůdnost. Mohou mít různé úchylky a chuť poznávat tabu. Je to energie, se kterou by se mělo zacházet zodpovědně. Já si ne vždy připadala pěkná, ale sama v sobě objevuji, že to může být naopak. Zjišťuji, že ráda tancuji, hýbu se a ráda se hezky obléknu. Poznávám své sexuální touhy, představy a vztah ke svému tělu nebo partnerství (které začíná každý sám v sobě). Černá Lilith tak může vést k objevení naší skryté stránky a jejímu vynesení na světlo reality. Když bude Štír zacházet s tímto darem kultivovaně, může tuto přitažlivost používat nejen pro své romantické vztahy, ale třeba také obchodní vztahy a úspěch. Stinnou stránkou této vlastnosti pak může být třeba promiskuita nebo vztahová nerovnováha, průhlednost a možná nedůvěryhodnost.

Obzvláště když si třeba člověk dá alkohol, je to prostor pro náš stín, který se v tu chvíli rád projeví, protože jindy mu nedáme možnost a svazujeme sami sebe očekáváními okolí. Připadáte si také jiní, když jste v náladě? To se Vás stín dere na světlo a dělá kolem sebe nepořádek. Položme si ruku na srdce, aniž by to musel udělat alkohol nebo jiné látky, jací doopravdy jsme? Je mnohem lepší přijít si na své stinné stránky vědomou prací, neodstřihávat je, ale vědět, že ten stín v nějaké podobě mám.

Lilith ve Štíru nás vybízí k otázkám o sobě samých:

 • Kde jsou mé hranice?
 • Co komu dovolím?
 • Jaké jsou mé touhy, úchylky a tabu?
 • Jakou chci prožívat sexualitu?
 • V čem si v sobě nejsem jistá/jistý?
 • Co vše si dovolím prožít?
 • Jaké prožitky se bojím ochutnat?
 • V čem mohu zazářit? Kde se nechávám svazovat?
 • Kde svazuji a kde osvobozuji?
 • Jak vypadá reálně svoboda?
 • Jak manipuluji sama sebe do určitých situací?
 • Jak manipuluji ostatní nebo se nechávám manipulovat?
 • Kde je mé působení léčivé?
 • Umím třeba dobře naslouchat, poradit?
 • Co pro mě znamená temnota? 
 • Zvážila jsem možnost, že v ní umím chodit?
 • S čím si umím poradit?
 • Jak prožívám radost?
 • Co mi dává pocit štěstí a uspokojení?
 • Jaké jsou mé strachy? Umím se jim postavit? Umím říct ne?

Já odhalila své lilití karty. Naštěstí každý aspekt osobnosti je vždy vyrovnaný nějakým protipolém. Já mám to štěstí, že mým rysem je také jiné, pevné a slunné znamení. Tak celý život brousím na ledě mezi těmito světlými a temnými protipóly a je to teda boj. Tyto astro informace však nemusíte brát vážně. Pro mě jsou zdrojem inspirace pro seberozvoj a chápu, že ne každý se tím řídí.

Jak bojujete nebo přijímáte vy sami sebe a pracujete na svém osobním růstu?

Tanya Taliesi Ratajová
YT | IG | FB | WEB

Divoká duše
IG | FB | WEB

Komentovat

Tyto stránky používají cookies, aby Ti nabídly lepší zážitek z prohlížení. Prohlížením tohoto webu souhlasíš s použitím cookies.