Mám za sebou svou první vernisáž obrazů. Proběhla společně s umělkyní Lucií Šourkovou a obě jsme tak ukázaly své malby přátelům. Já také zahrála své písně s přáteli a v tomto příspěvku bych Vám chtěla říct jaký je příběh maleb.

Začala jsem malovat v létě loňského roku. Vymalovala jsem se ze svých emocí a přání. Umělecký cyklus by se tak dal nazvat jako příběh lásky a touhy.

Některé z obrazů se již prodaly a další jsou ještě k mání. Mám ráda, když si každý v daném obrazu najde to své. Proto si obrázky klidně jen prohlédněte a najděte v nich poselství pro sebe. Mé vnímání obrazu přidávám do popisků.

VESMÍRNÁ JÓNI

Malba představuje ženskou energii schovanou v její jóni. Zasazená do vesmírného prostředí představuje i vyšší sílu, touhu po tvoření a splynutí, otevření se. Bílé barvy jsou pak její září, ale i mužskou energií, která ji naplňuje.

TABU

Tento obraz představuje sex při menstruaci. Černé barvy nesou odrazy muže a stříbrné rovné barvy představují jeho povahu. Červená barva je posvátná krev, plyne z ženy, uvolňuje, objímá muže i sebe. Zlaté barvy jsou ženské jemné energie. Tabu, které je potěšením.

SPOJENÍ

Lehké přibližování muže a ženy nebo mužské a ženské části v nás v jemnosti a mírném, něžném doteku. Krásná a krátká chvíle spojení dvou protipólů. Každý z nich je jiný a má za sebou jiné kořeny, prostředí a zkušenosti.

PŘÁNÍ

Síla přání, touha a božská energie, která ve vesmíru začne proudit, aby přání vyplnila. Přání, které jde z duše a rozpohybuje život natolik, abychom čelili překážkám na cestě za tímto přáním. Síla ducha, která nás nutí se konfrontovat, komunikovat a uvědomovat si.

NALÉZÁNÍ

Když se snoubí dvě energie, bytosti, muž a žena v nás, chlad a teplo. Přirozený tok dvou energií k sobě, které dohromady tvoří něco dalšího a přesahují samy sebe. Svatba, handfasting, čisté spojení jin a jang, ke kterému ne vždy vedou jednoduché cesty.

ODEVZDÁNÍ

Všeobjímající náruč přírody. Procházka, na které můžeme zemi odevzdat vše co nás trápí i těší jako dar, obětinu. Její lůno a útěcha, která může nechat věci odejít a přeměnit do nové podoby. Láska Země, na kterou se můžeme obrátit v nevlídné chvíli.

NOCI

Tato malba představuje noci. Noci, ve kterých jsem se mnohdy cítila sama, objímaná jen svitem Luny, která je na malbě ve stříbrných barvách. Každý barevný flek je jedna noc, jeden orgasmus, jedno vzrušení, které člověk prožívá sám se sebou.

ČAS

Poslední malba představuje přesýpací hodiny a zároveň v jedné polovině Lunu co by ženu, v druhé Slunce, co by muže. Jejich energie se do sebe přesýpají, jedna naplňuje druhou. Je to konec, prostředek nebo začátek jejich příběhu?

Komentovat

Tyto stránky používají cookies, aby Ti nabídly lepší zážitek z prohlížení. Prohlížením tohoto webu souhlasíš s použitím cookies.