Milé Divoké duše,

sdílím s vámi svou píseň Naslouchej hlasu svého kmene. Píseň vznikla po setkání s přáteli. Každý máme nějaký svůj kmen – rodinu, duchovní rodinu spřízněných duší, kmen nebo přátele.

Melodie písně vznikla na Islandu. Tenkrát měla jiná slova, která se mnou nyní jež nesouzněly, ale melodie se mi vracela. Použila jsem ji tedy jako refrén této písně.

Tato píseň je o člověku, který je sám v lese a rozhodne se nalézt svůj kmen. Vydává se na cestu a hledá. Slyší rytmus bubnů a jde za ním. Po cestě se setkává se silou run a ta ho čistí a provází. Najde svůj kmen?

Jak jsem použila v písni runy? Každý řádek písně odpovídá nějaké runě. Nechala jsem je k sobě intuitivně přicházet a psala jsem inspirovaná jejich významem.

Píseň byla i o mém vlastním hledání svého kmene. Sama jsem se již necítila, že do nějakého kmene patřím. Udělala jsem si šamanskou cestu na téma „Jak vypadá duše mého kmene“ a to vedlo k dalším meditacím o očistným vizualizacím. Do své práce jsem taky zahrnula práci s komixem. Vytvořila jsem si obrázky na téma nalezení mé kmenové duše. Výsledek mě moc příjemně překvapil. Kreslený příběh pojednával o tom, jak se žena vydá na cestu. Místo té jasné a předem určené hlavní cesty, která před ní ležela, se rozhodla vydat boční cestou do hlubin lesa. Tam potkala vlčici, která ji provázela dál za dalšími lidmi a vlky. Pro mě to znamenalo, že můj kmen je ten, který si nosím v sobě, ve svém vnitřním světě, kde souzním se svou vnitřní vlčicí a lidmi.

Jak jsem video tvořila? Nahrála jsem audio ve svém domácím studiu – kytaru, ukulele, mandolínu a různé linky zpěvu. Zvuk jsem si sama upravila a perkusovou stopu mi vytvořil kamarád Lukáš Vořech Pokorný (https://www.domovik.cz/). Video jsem natáčela v našem místním slezském lese. Vzala jsem stativ a svou milovanou zrcadlovku a natáčela jsem záběry v lednovém lese, které jsem pak sestříhala.

Snad se vám video bude líbit a třeba vám otevře nebo dovrší také nějaké zajímavé téma o kmenové duši. Pokud se chcete o svůj zážitek a dojem podělit, napište mi na mail@taliesi.com.

S láskou

Tanya Taliesi Ratajová
YT | IG | FB | WEB

Divoká duše
IG | FB | WEB

Komentovat

Tyto stránky používají cookies, aby Ti nabídly lepší zážitek z prohlížení. Prohlížením tohoto webu souhlasíš s použitím cookies.