Vyprodukovala jsem novou píseň. Jmenuje se Roztanči svou divokou duši a napsala jsem ji v průběhu minulého léta v našich slezských lesích. Přála jsem si napsat píseň pro ženy, která by je roztančila a pomyslně jim vrátila nebo připomněla tu část duše, která je nespoutaná a svobodná. Nevím, do jaké míry tuto schopnost mám osvojenou já, každopádně i touto písni jsem si přála se tomu přiblížit.

Příběh je o ženě, která jde lesem a ve větvích, lesích a kamenech slyší ozvěny své vlastní duše, která chce bát s ní. Napříč písní se k sobě přibližují a sbližují, až ji duše vyzve do společného tance. Refrén je pak oslava propojení, roztančení a naděje a víry v to, že můžeme přitáhnout to, po čem srdce touží. Píseň jsem psala v průběhu asi 3 měsíců po kouskách, pokaždé při oduševnělé pouti do lesa.

K tvorbě videoklipu jsem přizvala své kamarádky Ali i Ivu. Vzali jsme můj foťák a natáčely taneční záběry na krásném místě u jeskyně Pekárna za Brnem. Byl to podzim a stromy měl ještě zelenou barvu. Věděla jsem, že profesionálně zpracovanou nahrávku nestihnu a nechci vydávat v podzimních a zimních měsících. Proto jsem tyto záběry, kde je stále zeleň, použila k ilustraci roztančeného jara. Píseň jsem vydala v květnu a vedla k ní dlouhá cesta.

Video i zvukové stopy jsem natáčela hned několikrát než jsem našla to správné nastavení a rozpoložení. Mám domácí studio, které si mohu vzít kdekoliv a nahrát na něj kytaru, zpěvy, mandolínu i ukulele. Což je případ této písně. U ní jsem se navíc donutila naučit skládat i vlastní digitální nástroje, abych nemusela být závislá na dalších tvůrcích a uměla si všechny nástroje udělat sama. V programu Ableton jsem si tak vytvořila stopy pro bicí i basovou kytaru. S tím mi pomáhal můj táta, který je hudebník a má zkušenosti se zvukem.

Tady je výsledek, doufám, že vás má melodie roztančí. Pokud mi chcete napsat feedback, můžete do komentářů tady nebo na YT. 🙂

S láskou

Tanya Taliesi Ratajová
YT | IG | FB | WEB

Divoká duše
IG | FB | WEB

Komentovat

Tyto stránky používají cookies, aby Ti nabídly lepší zážitek z prohlížení. Prohlížením tohoto webu souhlasíš s použitím cookies.